Co oznacza wynik badania MR mózgowia z kontrastem?
Witam, potrzebuje opinii neurologa jestem po badaniu MR mózgowia z konstrastem, w prawym konarze dolnym móżdżku, w lewym konarze środkowym, w prawym konarze górnym, przykomorowo w lewej półkuli móżdżku widoczne drobne ogniska demielinizacyjne średnicy do 3-3,5 mm. W istocie białej obu półkul mózgu widoczne ogniska demielinizacyjne, łącznie około 15 ognisk w strukturach nadnamiotowych, najwieksze zmiany polozone nadkomorowo-w lewym placie czolowym oraz w obrębie ciala modzelowatego i nadkomorowo

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam!
Wskazana dalsza diagnostyka na Neurologii: potencjały wywołane, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Liczy się czas postawienia prawidłowego rozpoznania i ew. włączenia leczenia.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.