Co oznacza wynik badania MR piersi?

Witam, mam lat 60. Wykonano MR piersi bez i z kontrastem. Opróz nielicznych torbieli stwierdzono: - nieliczne ogniska wzmocnienia kontrastowego wielkości 8 mm, umiarkowanie wzmacniające się po kontraście i w fazie o opóźnionej prezentujące krzywe typu I i II - zmiany o charakterze hormonozależnym / dysplastycznym. największe takie ognisko 8- 9 mm na godz. 10 w SL - BI-RADS3 - w SL na g.1 nieco nieregularny guzek wielkości 12 mm, słabo wzmacniajacy się po kontraście w fazie wczesnej badania i prezentujący krzywa typu II w fazie opóźnionej - BI-RADS3 Nie stwierdza się cech restrykcji dyfuzji w DWI/ADC opisanych zmian. Czy taki opis badania powinien budzić jakies podejrzenia nowotworowe? czy powinna byc wykonana biopsja tego guzka? -

BI-RADS 3: badanie, w którym wykryto zmianę prawdopodobnie łagodną, ryzyko złośliwości wynosi do 2%, zaleca się kontrolę obrazową za 6 miesięcy, może dotyczyć zmian takich jak: skupiska mikrozwapnień, torbiele złożone, gruczolakowłókniaki, asymetryczne zagęszczenia. U kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka piersi zalecane jest wykonanie biopsji gruboigłowej i pobranie materiału do badania histopatologicznego.