Co oznacza wynik badania MR u 23-latki?

Witam, bardzo proszę o interpretację badania MR córki lat 23,5, badanie było wykonane, gdyż było podejrzenie gruczolaka, od około pół roku zaczęły się bardzo silne migreny z pulsującym bólem i rozlewającym się odczuciem parzącego gorąca, zawroty głowy, uczucie wymiotne, zaburzenia pola widzenia, podwójne widzenie, duży skok w górę wagi /przeszło 10kg/, bez zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, mlekotok/ podwyższona prolaktyna/, ciągłe zmęczenie, bezsenność, problemy z pamięcią krótkotrwałą to tak z grubsza. wklejam opis badania MR: MR 4443/19 DANE KLINICZNE: podejrzenie gruczolaka przysadki (wg skier.) TECHNIKA BADANIA: sekwencje SE, po podaniu SK OPIS: Badanie MR przysadki. W badaniu TK stwierdzono brak kostnej części dna siodła tureckiego – w obrazie TK siodło było znacznie pogłębione i światło siodła w dolnych partiach łączyło się z nosogardłem. W obrazie MR siodło tureckie jest znacznie pogłębione, sięga ku dołowi do sklepienia podniebienia. W świetle dolnych partii głębokiego siodła tureckiego, tuz nad sklepienienim podniebienia widoczny jest zniekształcony gruczoł przysadki, który ma wysokość w linii środkowej 7mm. Szypuła przysadki cienka, wydłużona, bocznie nieprzemieszczona. Skrzyżowanie wzrokowe położone anatomicznie – nie jest uciśnięte. Zatoki jamiste obustronnie wolne. W sekwencjach dynamicznych i SE po podaniu SK nie ma mikro- ani makrogruczolaka. WNIOSKI: jw.; łącznie na podstawie obrazu KT i MR – wariant rozwojowy w postaci niewykształcenia kostnej części dna siodła tureckiego – jest ono znacznie pogłębione, w świetle siodła tureckiego zniekształcony prawidłowy gruczoł przysadki. Lekarz opisujący:

Częste bóle migrenowe, ale też przyrost wagi!! zaburzenia metaboliczne, hormonalne, Obraz TK i MRI wskazuje na atypową budowę przysadki Do interpretacji klinicznej!
Opis badania MRI : " Badanie MR przysadki. W badaniu TK stwierdzono brak kostnej części dna siodła tureckiego – w obrazie TK siodło było znacznie pogłębione i światło siodła w dolnych partiach łączyło się z nosogardłem. W obrazie MR siodło tureckie jest znacznie pogłębione, sięga ku dołowi do sklepienia podniebienia. W świetle dolnych partii głębokiego siodła tureckiego, tuz nad sklepienienim podniebienia widoczny jest zniekształcony gruczoł przysadki, który ma wysokość w linii środkowej 7mm. Szypuła przysadki cienka, wydłużona, bocznie nieprzemieszczona. Skrzyżowanie wzrokowe położone anatomicznie – nie jest uciśnięte. Zatoki jamiste obustronnie wolne. W sekwencjach dynamicznych i SE po podaniu SK nie ma mikro- ani makrogruczolaka. WNIOSKI: jw.; łącznie na podstawie obrazu KT i MR – wariant rozwojowy w postaci niewykształcenia kostnej części dna siodła tureckiego – jest ono znacznie pogłębione, w świetle siodła tureckiego zniekształcony prawidłowy gruczoł przysadki ". Konieczna pełna konsultacja neurologiczna i ENDOKRYNOLOGICZNA; ginekologiczna; Jak miesiączki, owłosienie, ? Wskazana dalsza diagnostyka, tarczyca, lipidy, OB, CRP, Krzywa cukrowa i insulinowa, . Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną, najlepiej z wynikami badań. Ważny stan pacjenta, wywiad, choroby współwystępujące, stosowane leki; STAN PACJENTA! Ważny też nastrój i sen; tryb życia i pracy, aktywność fizyczna, stresy, leki, niepokoje, depresja, Ważny wywiad rodzinny. Pozdrawiam i zapraszam .