Co oznacza wynik badania na nietolerancję glukozę?

Witam . Odebrałam wyniki swojego dziecka na nietolerancję glukozy . Lekarz powiedział ze ma wysoko podniesione tak na szybko , po czym w domu się zastanawiam czy się nie pomylił . Pisze jednostka RU/ml wartość Ref. 0-20 . Wynik mojej córki wynosi : 2.972 . Teraz pytanie czy to jako 3 i mieści się w normie od 0-20? Czy to jako ponad 20.. prosiłabym o odpowiedz , dziękuje .

Tomasz Szatkowski Pediatria

Wynik jest w normie. Jednakże nie za bardzo rozumiem, co to jest za badanie. Test nietolerancji glukozy po doustnym obciążeniu glukoza jest w normie do 140 mg/dl po 2 godzinach. Pozdrawiam