Co oznacza wynik badania narośli okolicy odbytu?

Jakiś czas temu miałem wycinaną niewielką narośl w okolicy odbytu. Narośl w całości wycięto i wysłano na badania histopatologiczne. Wynik badania: Polypus fibrosus. Excusio completa. Zastanawiam się czy jest się czego obawiać? Bo starałem się to przetłumaczyć i wyszło: polip włóknisty, wycięto w całości.

Lek. Paweł Szadkowski

Przetłumaczył to pan prawidłowo. W celu interpretacji badania należy udać się do lekarza prowadzącego ponieważ wynik histopatologiczny należy zestawić z obrazem klinicznym, ale nie jest to raczej wynik niepokojący.