Co oznacza wynik badania nasienia 21-latka?

Witam! Chciałbym aby jakiś lekarz zinterpretował wyniki badania mojego nasienia. Czas abstynencji: 5 dni Objętość 7,60 ml ph: 8,0 Aglutenacja: (-) Koncentracja(mln/ml): 15,4 Lizba w ejakulacie: 117 mln Plemniki ruchome: 58% Ruch postepowy: 30% Ruch postepowy szybki(typ A): 0% Ruch niepostepowy: 28% Żywe plemniki : 85% Plemniki o prawidłowej budowie: 2% Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

opis wskazuje iż plemniki nie mają prawidłowej budowy konieczna wizyta u androloga i odpowiednie postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.