Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa 21-letniej kobiety?

Witam. Opowiem od początku od kilku lat podczas długiego chodzenia schylania się bolały mnie plecy tak u góry i na dole jednak w styczniu tego roku pewnego dnia złapał mnie taki ból w u dołu pleców że nic nie mogłam zrobić płakałam jak wstawalam z łóżka, chodziłam do lekarza dostawałam leki trochę pomogło jednak takie ataki bolu pojawiają się co jakiś czas i ból jest nie do wytrzymania. Robiłam rezonans wyszedl mi taki wynik: na poziomie L3-L4 i L4-L5 nieznacznie okrążenie uwypuklone krążki dyskretnie modelują worek oponowy od stron tylni-bocznych. Na poziomie l5-s1 przepuklina krążka m/k wyraźnie modeluje worek oponowy od przodu (bardziej po stronie lewej) spłyca zachyłki boczne, styka się z pochewka lewego nerwu lędźwiowego s1 Niewielka torbiel tarlova na poziomie s2 Wlk do ok 15 mm. Co to oznacza? Ten torbiel i ta przepuklina? Co będzie dalej? Niestety miesiąc za miesiąc a ja jestem ciekawa co to może oznaczać i czy jest bardzo źle?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga po łącznej analizie opisu i bezpośredniego badania będzie można określić odpowiednie dalsze postepowanie