Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa u 27-letniej kobiety?

Witam...odebralam dziś wyniki troszke sie niepokoje zniesienie fizjologicznej lorolozy dyskopatia L5-S1 osteofity wielopoziomowe rozszczep luku kregu S1. Czy powinnam sie martwic?

Niezrośnięcie luku (rozszczep) to cecha, z którą się Pani urodziła. Ogranicza to pewne formy aktywności fizycznej (zwłaszcza siłowe), ale najczęściej nie stanowi to zasadniczego problemu. Opisane powyżej zmiany świadczą o przeciążeniu tego odcinka kręgosłupa - proszę skonsultować z fizjoterapeutą. Jeśli odczuwa Pani bóle to proszę spróbować ćwiczeń: https://www.youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki