Co oznacza wynik badania obrazowego naczyń?

Prawa tetnica kregowa V2 2,2mm,lewa 2,0mm i jest słabo widoczna. W odcinku wewnatrzczaszkowym prawa nadal wąska a lewa szeroka i z niej tworzy się tetnica podstawna. Przepływ w odcinku kregowym wysokooporowy. W tetnicach kręgowych przepływ doglowy w dolnych granicach normy.. Czy możliwe są kilkugodzinne zawroty głowy przez to?

Ma Pani prawdopodobnie hipoplazję tętnic kręgowych. Nie napisała Pani jakie to badanie? Duplex tętnic szyjnych i TCCD? wskazane byłoby badanie MR głowy z angio-MR naczyń mózgowych, pełna konsultacja neurologiczna. Taka wada teoretycznie może być odpowiedzialna za zawroty, po wykluczeniu zaburzeń błędnika. Pozdrawiam