Co oznacza wynik badania obrazowego po chemioterapii?

OPIS BADANIA: Przepona o odcinkowo zatartych zarysach - bardziej po str. lewej. Lewy kąt przeponowo - żebrowy zatarty, częściowo przymglony - zrosty? płyn? Nieregularne zagęszczenia pasmowato - plamiste w polach dolnych obu płuc nasilone po str. lewej - zmiany naciekowo - niedodmowe? - dalsza diagnostyka. Sylwetka serca w normie rtg. Wnęki zagęszczone. Dodam że pacjent mój brat przechodził 3 tyg temu chemioterapie w tabletkach z naswietlaniem okolic czoła.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie i dalsza diagnostyka