Co oznacza wynik badania obrazowego przewodu pokarmowego u 70-latka?

przełyk prawidłowy nadwpustowo śluzówka zaczerwieniona linja zet nieregularna wpust poszerzony w inwersji dno żołądka wysklepione prawidłowo przepuklina rozworu przełykowego przepony trzon żołądka prawidłowy błona śluzowa zaczerwieniona z cechami stanu zapalnego w okolicy odżwiernika kilka wypukłych nadżerek odzwiernik drożny opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmianwynik badania histopatalogicznego wycinki błony śluzowej połączenia przełykowo żołądkowego pokryte prawidłowym nabłonkiem wielowarstwowym płaskim i jedno warstwowym walcowatym żołądka bez bez cech atypii w podscielisku nieswoisty naciek zapalny z nadżerką o skąpym stopniu nasilenia helicobakter pylori nie znaleziono jakie zastosowac leczenie

W takich przypadkach zaleca się dietę jak w chorobie wrzodowej żołądka oraz leki prokinetyczne i zmniejszające kwasowość soku żołądkowego. Decyzję co do dalszego postępowania musi podjąć lekarz prowadzący.