Co oznacza wynik badania patomorfologicznego 52-latki?

Proszę o udzielenie odpowiedzi co oznacza wynik badania histopatologicznego i jak ewentualnie leczyć. Gastritis chronica minoris ( ), focale minimale activa (0/ ), atrophica(0/ ), hyperplassia foveolaris minoris/mediocris gradus( ), ecchymoses recentes non nullae, dispersae , signa infectionis HP( )in fragmentis mucosae antri. Metaplasia intestinalis minoris gradus, completa ( )
Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia małego, ogniskowe aktywne, zanikowe. Przerost dołeczkowy małego/średniego stopnia. Wybroczyny, niektóre świeże, rozproszone. Bez infekcji H.pylori we fragmentach błony śluzowej wpustu. Metaplazja jelitowa małego stopnia. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż ewentualne leczenie zależy od Pani objawów, dolegliwości i całego obrazu klinicznego.