Co oznacza wynik badania patomorfologicznego z gastroskopii?

WITAM ODEBRAŁEM DZIŚ WYNIKI Z BADANIA PATOMORFOLOGICZNEGO Z GASTROSKOPII PRZEWLEKŁE AKTYWNE ZAPALENIE BŁONY ŚLUZOWEJ ŻOŁĄDKA. ZAPALENIE 2 AKTYWNOŚĆ 1 ZANIK 0 MATAPLAZJA JELITOWA 0 H.PYLORI 1 BARDZO PROSZĘ LEKARZA SPECJALISTĘ O WYJAŚNIENIE CO OZNACZA TAKI OPIS ,CZY TO JEST GROŹNA CHOROBA I CZY SIĘ DA WYLECZYĆ BARDZO SIĘ BOJĘ BO MÓJ OJCIEC ZMARŁ NA RAKA ŻOŁĄDKA A MNIE TEŻ CZĘSTO BOLI ŻOŁĄDEK I DLATEGO ZROBIŁEM GASTROSKOPIĘ,A WIZYTĘ U LEKARZA MAM DOPIERO W LUTYM 2018 ROKU I NIE WIEM CO ROBIĆ BARDZO PROSZĘ O POMOC I ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIA Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego , konieczne leczenie na h. Pylori