Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania piersi?

Witam chciałabym prosić o interpretacje wyników. Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W prawej piersi na godz.7/8 hipoechogeniczna dobrze odgraniczona zmiana o policyklicznym obrysie,bez przepływu w CD wilk.7x4mm-tu.benign susp. Poza tym zmian litych ogniskowych nie wykazano Węzły pachowe nie podejrzane. BIRADS 3 Bardzo zmartwilo mnie to badanie mam dopiero 25 czy te wyniki świadczą o czymś poważnym. Planujemy z mężem dziecko. Bardzo się boję o naszą przyszłość...
KOBIETA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej - czyli prawidłowo. W prawej piersi hipoechogeniczna dobrze odgraniczona zmiana -tu.benign susp. - podejrzenie guza łagodnego. Reszta opisu w normie. BIRADS 3 - oznacza zmianę prawdopodobnie łagodną - ryzyko złośliwości <2%, wskazana kontrola za 6 miesięcy, możliwe badania dodatkowe USG. Jeśli się Pani niepokoi, proszę wykonać badanie usg piersi i z wynikami udać się do lekarza. Natomiast nie stanowi to powodu do niepokoju, bardziej wskazanie do dalszej diagnostyki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy