Co oznacza wynik badania płuc 25-latka?

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyniku histopatologicznego. Miejsce pobrania: płuco lewe płat górny. Rozpoznanie: (TBNA segm. 1 2L) Drobne fragmenty tkanki włóknistej, liczne limfocyty, a ponadto makrofagi i komórki nabłonka gruczołowego oskrzela (materiał moze pochodzić z węzła chłodnego)

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje na obecność komórek zapalnych i prawidłowych komórek. Nie podał Pan, z jakiego powodu była wykonywana w.w biopsja i co chciano uzyskać w bioptacie, dlatego po interpretację najlepiej udać się do lekarza zlecającego biopsję.