Co oznacza wynik badania płuc 87-latki?

dzisiaj dostałam wyniki badań kobieta 87 lat; W dolnym polu płuca prawego poniżej dolnego bieguna wneki pasmowate zagęszczenia i drobne obrączkowate cienie (drobne rozstrzenie? zmiany o charakterze peribronchitis?) oraz w środkowym polu płuca prawego obwodowo.częściowo w rzucie przedniego odcinka IV żebra cień ok. 12 mm - zmiany zapalne?pozapalne?inne?- oraz rtg niejednoznaczny Nadprzeponowo po stronie lewej pasmowaty cień- zmiana bliznowata lub pasmo niedodmy płytkowej. Czy to cos groźnego

Trudno mi pisać cokolwiek o wyniku badania, nie znam Pani historii klinicznej. Nie pomogę, proszę pójść z wynikiem do lekarza, który zlecił wykonanie badania. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.