Co oznacza wynik badania po usunięciu czerniaka i węzła wartowniczego?

Moja mama miała wycinanego czerniaka i węzeł wartowniczy. Bardzo proszę o interpretację wyników histopatologicznych wyciętego węzła. III - Lymphonudolitis reactiva sine metastasibus. Zbadano 1 węzeł chłonny. Typ zmiany: złośliwa. Zajęte (<1cm) : Tak

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik oznacza że usuniety węzeł chłonny był także zmieniony nowotworowo, najprawdopodobniej konieczne będzie dodatkowe leczenie. Wskazana kontrola u lekarza wykonującego zabieg.
Pozdrawiam