Co oznacza wynik badania po złamaniu rzepki?

Witam. Jestem po złamaniu rzepki.Wypadek w pracy nie z mojej wuny. Miałem operacje połączenia popregiem Webera. po ponad roku wszystko" ładnie" sie zrosło. Materiał usuniety. Kolejna rehabilitacja i powrót do pracy. po niespełna dwóch latach zaczyna sie ból kolana .Wynik badania- do usuniecia szpikulec , który po zrośnieciu rzepki naruszał staw. Została przeprowadzona Artoskopia i usunieto element kolidujący jak i zrobiono "spa" kolana tzn. czyszczenie z przyrostów . . Bhp wystapiło do zus o wydanie opinii czy miało to związek przyczynowy.Lekarz dokokujący Artroskopii stwierdził związek i ZUS na tej podstawie ustałił 100% swiadczenia chorobowego... kolejny powrót do pracy po rehabilitacjii... od miesiąca zacząłem mieć bolesci objawiające sie że kuleje , trudnosci przy prostowaniu i zginaniu nacisk na rzepke... na ostrym dyzurze dostałem dwa zastrzyki przeciwbólowe bowiem zglaszająć negowałem uderzenie w rzepke- niebyło żadnych widocznych nieprawidłowosci, prócz tego ze uczucie przeskakiwania kości...wizyta u lekarza rodzinnego- podejrzenie dna mocznowej- badania zrobiłem-wyszedł stan podwyzszony- zastosowano lek... po 10 dniach zniwelowany nadmiar kwasu moczowego- doegliwosc nie ustepuje.skierowanie do ortopedy... wykonano badanie MR Wykazało ono pogrubienie fałdu przysrodkowego jak po nadmiernym zmeczeniu... skierowany zostałem do usuniecia fałdu podrzepkowego czyli zabieg artoskopii. Pytanie mam czy taki stan chorobowy, może być nastepstwem odniesionego urazu i spełnia znamiona powypadkowe?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że jeśli uznamy iż poczatkowy uraz spowodował takie zmiany w stawie iż obecnie pojawiają się takie objawy to sądzę że można to powiązać. konieczna wizyta u lekarza medycyny pracy

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.