Co oznacza wynik badania polipa woreczka żółciowego?

Witam 5 m-cy temu podczas badania usg brzucha wykryto u mnie polipa ok 8mm, który ulokował się w szyjce woreczka żółciowego. Podczas ponownego badania ( po 5 m-cach) polip nie urósł ale dalej lekko "zatyka" ujście woreczka. Objawy mam tylko po spożyciu obfitego, ostrego jedzenia natomiast 5 m-cy temu miałam ostry, długo trwający ból brzucha, który promieniował do kręgosłupa co też skłoniło mnie do wykonania badania usg brzucha. Moje pytanie brzmi czy muszę poddać się usunięciu woreczka czy też dalej obserwować polipa przy jego umiejscowieniu u ujściu woreczka?

Takie umiejscowienie niestety będzie powodowało dolegliwości o których Pani pisze. Decyzja w dużej mierze należy do Pani - jeśli to przeszkadza w funkcjonowaniu to lepiej to usunąć.