Co oznacza wynik badania posiewu moczu 63-latki?
Witam. Mam 63 lata. Podczas badania posiewu moczu wyszedł wynik dodatni z bakterią Escherichia coli >10^5CFU w 1ml. ESBL - szczep niewytwarza szerokospektralnej betalaktamazy. Antybiotyki oporne - Amipycylina,Ciproflokdyscyna,Norfloksacyna oraz Trimetoprim, reszta wrażliwa.Co to oznacza i jak można to skutecznie wyleczyć? Dodam, że robiłam również badania urologiczne, usg jamy brzusznej itp - wszystko jest w porządku. Proszę o poradę.

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Jeśli nie ma pani objawów, leukocyturii oraz innych czynników powikłanego zapalenia układu moczowego to taki wynik jest tylko bezobjawowym bakteriomoczem. Żeby w pełni zinterpretować ten wynik trzeba udać się do lekarza kierującego na badanie w celu zestawienia go z pani stanem klinicznym.