Co oznacza wynik badania poziomu magnezu?

Podwyższony poziom magnezu. Miesiąc temu zrobiłem badanie poziomu (między innymi) magnezu. Wyniki wskazały 2.60 gdzie norma wynosi 1.60-2.50. Dodatkowo wyniki wykazały cholesterol na granicy normy. Po miesiącu zdrowszej diety udało mi się zbić cholesterol do mniej więcej środka normy ale magnez podskoczył na 3.11. Czy jest to niepokojąca wartość, czy raczej skutek picia herbatek na obniżenie poziomu cholesterolu?

Lek. Michał Lenard

Wynik nie jest niepokojący i może wynikać z picia preparatów obniżających poziom cholesterolu. Powinien Pan jednak za jakiś czas znów skontrolować poziom magnezu i w razie utrzymującego się podwyższonego wyniku radzę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam!