Co oznacza wynik badania poziomu progesteronu u 28-latki?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące poziomu progesteronu. Zbadałam progesteron w 20 dniu cyklu (cykle trwają 23 dni), był to 9 dnień po owulacji (robiłam testy owulacyjne).Poziom progesteronu wyszedł 4,16 ng/ml przy normie 1,83-23,9 ng/ml. Czy jest on wystarczający do utrzymania ewentualnej ciąży, czy jednak powinnam przyjmować np duphaston? Dodam, że od 1,5 miesiąca przyjmuję 1 tab. dziennie Bromergonu, ponieważ stwierdzono u mnie 21-krotnie podwyższoną prolaktynę po obciążeniu metoklopramidem.

Lek. Tomasz Budlewski

wynik w normie. a hiperprolaktynemia była diagnozowana przez endokrynologa czy ginekologa? jakaś szersza diagnostyka, a jak pozostałe hormony?