Co oznacza wynik badania poziomu prolaktyny u 30-latki?

Witam. Miała badnie poziomu prolaktyny na czczo bez jedzenia i picia w 11 dniu cyklu. Wynik 503 ulU/ml [102-496] H. W 13 dniu cyklu zbadano poziom po obciążeniu MTC. Wynik po 1h: 757.8 ulU/ml, a po 2h: 4259 ulU/ml. Jak zinterpretować ten wynik? Czy jest to faktycznie hiperprolaktynemia bez podejrzenia guza przysadki i co ona właściwie dla mnie oznacza. Lekarz mówi, że przy takim wyniku nie ma sensu brać leków ze względu na wysokie skutki uboczne. Czy aby na pewno? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? wskazana konsultacja lekarza endokrynologa i kierowanie się jego zaleceniami.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.