Co oznacza wynik badania poziomu TSH u 34-latki?

2011 - 2012 wyniki tsh ponad 6. Potem dieta bg bo znaleziona celiakia i wynik spadł do 1.8 teraz 3.3. Anty po obecnie w 22. Czy 33 letnia kobieta powinna mieć taki3 wyniki ? Dodatkowo biorę asertin

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik TSH 3,3 jest w normie. Sama obecność przeciwciał antyTPO o niczym nie świadczy- przy wapółistnieniu objawów może oznaczać chorobę tarczycy, ale może być u osób zdrowych.