Co oznacza wynik badania prolaktyny 406.90 uIU/ml?

Odebrałem wyniki badań i wykazało mi ze Prolaktyne N59 mam 406.90 uIU/ml (86.00-390.00). Z tego co rozumiem jest powyżej normy, ale co to oznacza?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zwiększony poziom prolaktyny może być wynikiem obecności guza prolaktynowego. Inne przyczyny wzrostu poziomu prolaktyny to: stosowanie leków (neuroleptyki, leki przecidepresyjne, metoklopramid, leki przeciwnadciśnieniowe, blokery rec. H2), niewyrównana niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek lub wątroby. W takim wypadku konieczna jest wizyta u specjalisty w celu dalszej diagnostyki.