Co oznacza wynik badania przeciwciał przecwjądrowych?

Kilka dni temu zrobiłam badanie "przeciwciał przeciwjądrowych". Na wyniku jaki uzyskałam jest napisane, że: 695 PPJ (ANA10) met. IIF i DID (6 antygenów) jest on DODATNI: "W badanej surowicy krwi STWIERDZONO obecności przeciwciał przeciwjądrowych o typie świecenia ziarnistym w mianie 1:320." Co to oznacza? Czy coś się dzieje, czy mogę być spokojna?

Lek. Michał Lenard

Wynik może sugerować obecność choroby autoimmunologicznej. Sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badanie, który oceni wynik i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!