Co oznacza wynik badania przy aftach?

Witam , dentystka zleciła mi zrobienie badanie krwi ponieważ miałem afty . oto moje wyniki leukocyty- 5.0 erytrocyty-4.91 hemoglobina-15.9 hematokryt-47.4 MCV- 96.5 MCH-32.4 MCHC-33.5 PLT-202 limfocyty%-45.0 - podwyższone monocyty%- 7.9 neutrofile%-42.9- obnizone eosynofile%- 3.3 basofile%-0.0 RDW-12.7 PDW-13.1 MPV-9.1 PCT-0.185 Mam podwyższone procentowe limfocyty i obniżone procentowe neutrofile . Chciałbym się dowiedzieć co to może oznaczać . Poza tym czuję się dobrze , zdarza się katar i delikatne przeziębienie . Dodam , że tydzień przed badaniem byłem po delikatnym przeziębieniu

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Podwyższone monocyty mogą wynikać z niedawno przebytego przeziębienia. Poza tym wyniki badań są w granicach normy. Oczywiście poprawna interpretacja zależy od stanu klinicznego pacjenta, dlatego powinien Pan skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym.