Co oznacza wynik badania przy wcześniactwie?

Witam. Prosze o przetlumaczenie z rozpoznania opisowego mojego dziecka. Rozpoznanie- inne przypadki wczesniactwa -cieżka zamartwica urodzeniowa -niewydolność odechowa noworodka -zespół zaburzeń odychania noworodka -Atrezja dwunastnicy -drożny przewód tętniczy -Posocznica -Kolonizacja Klebsiella pneumoniae -Ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej. Wiem,ze z dzieckiem było zle zaraz po urodzeniu,pytanie mam tylko takie ,czy moje dziecko urodzilo sie z wadami ?

Tak, dziecko urodziło się z atrezją dróg żółciowych, drożnym przewodem tętnicznym, ubytkiem przegrody międzyprzedsionkowej - to są wady wrodzone noworodka. Pozostałe to już opis stanu klinicznego dziecka po porodzie.