Co oznacza wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa przy nerwobólach?

Witam, mam 25 lat z powodu nerwobólu w łopatce, ciagłego mrowienia jezyka i bólu kręgosłupa szyjnego wykonałam Rezonans w badaniu stwierdzono : splycenie lordozy szyjnej I ledzwiowej,dyskretne zmiany zwyrodnieniowe tarcz miedzykregowych w szyjnym odcinku kregoslupa, drobna torbiel bakera podkolanowo po stronie lewej I dyskretne zmiany zwyrodnieniowe w stawach biodrowych nie pelne pokrycie panewek. Czy to coś powaznego?

W odcinku szyjnym kręgosłupa zmiany dyskretne, choć objawy konkretne... Pomóc może leczenie z wykorzystaniem metody McKenziego. Potrzeba kilku wizyt, proszę więc szukać fizjoterapeuty blisko miejsca zamieszkania. Torbiel w dole podkolanowym świadczy o nieprawidłowej pracy stawu kolanowego. Wykonując odpowiednie ćwiczenia, można zmniejszyć ryzyko powiększania się torbieli. Jeżeli leczenie zachowawcze zawiedzie i torbiel powiększy się - leczenie operacyjne. Opisane zmiany w budowie stawów biodrowych mogą sygnalizować wcześniejsze niż u rówieśników pojawienie się zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych. Warto rozsądnie obciążać te stawy. Pozdrawiam