Co oznacza wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 28-latki?

wynik rezonansu L-kręgosłupa. Mam 28 lat. Na wysokości L5/S1 krążek międzykręgowych wykazuje cechy ogniskowe uszkodzenia pierścienia włóknistego ze strefą podwyższonego sygnału (hiz) w tylnym odcinku i centralną dokanałową protruzją na głębokość 0.35 cm. Widoczne modelowanie przedniej powierzchni worka oponowego oraz początkowych odcinków nerwów S1. Ww. krążek międzykręgowy hipointensywny w obrazach T2 na tle początkowych zmian degeneracyjnych. zmiany przerostowe więzadeł żółtych w poziom L3-L5

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez lekarza neurochirurga i być może kwalifikacji do zabiegu operacyjnego