Mężczyzna , 29 lat Witam.Mam problem z żuchwą od czasu upadku na prawą strone twarzy lata temu.Przy otwieraniu zbacza,strzela lewy staw.Ból jest na wysokosci kosci policzkowej przy ruchach bocznych,występuje tarcie które powoduje ból w okolicy mięśnia żwacza.Zgryz i zęby zdrowe.Zalecone ćwiczenia żuchwy nasilają problem.Rezonans s-ż skrót:'Po stronie lewej zwiększona ilość płynu torebki stawowej wzdłuż przedniej powierzchni kłykcia i krążka,krążek przemieszczony.Co to może być ? I do kogo mam się udać ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: