Co oznacza wynik badania RM głowy i jak interpretować opis?

Dzień dobry, W wyniku RM głowy w opisie: Przysadka mózgowa niepowiększona, płat gruczołowy niejednorodny i asymetryczny - po stronie prawej zmniejszenie wymiaru górno-dolnego, lateralizacja lewa lejka, dosiodłowe asymetryczne pogłębienie zbiornika nadsiodłowego o ok. 4,5 mm poniżej linii przepony siodła P>L. Do oceny w badaniu dedykowanym przysadki. Wizytę u neurologa mam za kilka miesięcy, co oznacza powyższy opis? Czy powinnam szybciej zgłosić się do lekarza?

Wskazane badania hormonów przysadki, konsultacja endokrynologiczna, niekoniecznie pilna. Neurolog niewiele tu pomoże. Nie napisała Pani z jakiego powodu wykonywano badanie? Pozdrawiam

Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście objawów i stanu klinicznego pacjenta.
Tak jak sugeruje opisujący radiolog należy wykonać badanie MRI przysadki. Jest to trochę inne badanie niż MRI mózgu i nie wszystkie zmiany widać.