Co oznacza wynik badania RTG klatki piersiowej 43-latka?
Otrzymałem wynik badania rtg, który przedstawiam poniżej: Rodzaj badania:zdj ryb p-a i boczne lewe kl p, opis:zdj ryb p-a kl p niesymetryczne. Przepona na zdjęciu bocznym ze zrostami; kąty przepono-zebrowe wolne. Pola płucne o zaakcentowanym rysunku podścieliska, w polu górnym płuca prawego cień 3,5 mm naczyniowy? drobnoguzkowy? Cień środkowy rtg w normie. Kyfoza piersiowa zniesiona.

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
W celu interpretacji badania musi się Pan udać do lekarza kierującego ponieważ wynik trzeba koniecznie zestawić z Pana obrazem klinicznym.