Co oznacza wynik badania RTG kręgosłupa piersiowego i kręgosłupa lędźwiowego?

Witam. Odebrałam wyniki RTG kręgosłupa piersiowego i kręgosłupa lędźwiowego. Opis badania: Pogłębienie kyfozy piersiowej.Niewielkiego stopnia zmiany zwyrodnieniowe na szczycie kyfozy piersiowej w postaci oreofitów na krawędziach trzonów kręgowych. . Dyskopatia na poziomie L5/S1 z ześlizgiem przednim o ok. 8mm w wyniku przerwania ciągłości łuków kręgu L5 oraz z wtórnymi zmianami zwyrodnieniowymi trzonów kręgowych i stawów międzykręgowych. Mam bóle w odcinku lędźwiowym po lewej stronie z ciągnięciem w dół nogi i uczucie przyczepionego odważnika i ciągnięcie w dół. do tego bóle bioder i drętwienie. Proszę o przybliżenie etapu leczenia i konsultację. Dziękuję .

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza odpowiednio szersza diagnostyka. proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie.