Co oznacza wynik badania rtg płuc u dziecka po zapaleniu płuc?

Rtg Dziecko 1,5 roku. Córeczka miała zapalenie płuc.teraz był kontrolny rentgen. Wynik: przewnekowo po prawej niewielkie zagęszczenia śródmiąższowe że zgrubienia mi okołooskrzelowymi przy górnym biegunie wnęki prawej. Obwodowe partie płuca prawego rozdęte. Proszę o pomocy z interpretacją,bo do lekarza jeszcze długo czekać. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się z dzieckiem do lekarza pediatry. Pl badaniu i łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie dalsze postepowanie