Co oznacza wynik badania RTG płuc u osoby z zapaleniem?

Mam zdiagnozowanie osluchowo zapalenie płuc. Oto wynik rtg: zawarcie zarysie przepony po stronie prawej lewa wolna. Plamiste zlewajace się zacienienia i wznoszenie rysunku okolooskrzelowego w polu środkowym i dolnym pluca prawego. Sylwetka serca w normie. dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

opis można powiązać ze zmianami osluchowymi w zależności. od lokalizacji . wskazana wizyta u lekarza badającego