Co oznacza wynik badania RTG po zapaleniu płuc?

Witam! Bardzo proszę o pomoc i analizę opisu zdjęcia RTG. Czy powinnam się bardzo przejmować? Nie miałam ostatnio zapalenia oskrzeli/płuc, choć miałam grypę z długim kaszlem, na wcześniejszym RTG rok temu tych zmian nie było. Dziękuję za pomoc! opis : Pasmowate zacienienie przy dolnym biegunie prawej wnęki - być może zmiana zapalna. Pozostałe odcinki obu płuc i sylwetka sercowo-naczyniowa w normie.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie i zestawienie z powyższym wynikiem. Proponuje udac się do lekarza rodzinnego