Co oznacza wynik badania serca 60-latki?

Dobry wieczór. Piszę do Państwa z prośbą o opinię na temat stanu serca mamy. Wiek 60 lat. Ostatnio hospitalizowana dwa tygodnie temu z powodu obrzęków nóg, jamy brzusznej oraz płuc. Wypisana do domu - opuchlizna pojawia się po dwóch tygodniach ponownie. Klinika kardiologiczna w Zabrzu zapisała mamę na termin do szpitala w celach diagnostycznych oraz wprowadzenia ewentualnego leczenia inwazyjnego na grudzień. Biorąc pod uwagę odległy termin oraz ciągłe zbieranie się płynu szukamy alternatyw. Ostatnio odbyliśmy konsutację z innym kardiologiem który stwierdził że tej wady serca nie operuje się w Polsce - być może za granicą lub w celach naukowych. Ewentualna refundacja przez NFZ zabiegu według lekarza nie jest możliwa a kosz ewentualnej operacji na własną rękę liczony będzie w setkach tysięcy złotych. Chcielibyśmy zweryfikować tę diagnozę oraz jeżeli to prawda znaleźć odpowiedniego specjalistę który byłby w stanie oszacować koszty i zaproponować leczenie. Chciałbym dodać że mama nie przyjmuje żadnych leków gdyż betablokery mocno spowalniają jej puls do krytycznie niskich poziomów. W chwili obecnej jedyne leki to urosemid, potas, elektrolity. Poniżej wynik badania echokardiograficznego z ostatniej wizyty u kardiologa. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam. Lewa komora (LV): EDD - 59 mm EDV - 100 ml Kurczliwość - asynchroniczny ruch IVS i ściany przedniej, IAS spłaszczona EF = 35 - 38% Funkcja rozkurczowa - napływ zmienny Prawa komora (RV): znacznie poszerzona do 48 mm TAPSE 8 Przegroda m. komorowa (IVS) - 11mm, sciana tylna (PW) -10 mm Lewy przedsionek (LA) - mm 24 (cm2) Prawy przedsionek (RA) - 43 cm2 Zastawka mitralna(MV): Płatki drobne zmiany Fala zwrotna umiarkowana pole pow 5 cm2 Zastawka trójdzielna: Płatki - całkowity brak koaptacji płatków Fala zwrotna - olbrzymia, wypełniająca cały prawy przedsionek. RVSP 35mmHG Zastawka aortalna(AoV): Platki bez zmian Aorta wstępująca: 30 mm Zastawka płucna Fala zwrotna ACT 80ms Pień płucny 25 mm Osiedzie: wolne Wnioski: znaczne powiększenie jamy prawego serca. Olbrzymia niedomykalność zastawki trójdzielnej, umiarkowana MVR. Umiarkowane upośledzenie funkcji kurczowej lewej komory.

Szanowny Panie, niestety nie wiem jakiej odpowiedzi udzielić, ponieważ na podstawie samego opisu można stwierdzić jedynie powiększenie prawego serca