Co oznacza wynik badania siatkówki oka?

Mężczyzna lat 27 Prosze o zinterpretowanie wyniku badania oct siatkówki oka Obraz plamki w granicach normy,lewe oko,twarde niewielkie druzy okolicy plamki OP,prawe oko, i co dalej do okulisty mam za 2 tygodnie czy to nie jest amd pani doktor co robiła mi badanie mówiła że to niewielkie zwyrodnienie napewno nie amd,czy to możliwe żeby w tym wieku to mieć czy mogłem mieć to od urodzenia a dopiero teraz mi się to objawiło czego moge się spodziewać gdy póje do pani okulistki czy są jakieś krople na to czy to postępuje czy to może ustąpić czy tego się nie leczy moje objawy to dobrze widze,ale często mrugam tym jednym okiem,ból,pieczenie,oczów,światłowstręt,uczucie ciała obcego w tym oku,cały czas to oko jest przekrwione zaczerwienione,prosze mi pomóc i jakoś pocieszyć strasznie się boje Pozdrawiam miłego dnia.

Witam.nie należy się niepokoić bo miał Pan te druzy zawsze. Wiek wskazuje że nie może to być AMD ani druzy nabyte. Prawdopodobnie cechą rodzinna po przodkach. .natomiast warto będzie się badać 1x w roku.druzy takie mogą się pokazać w większej ilości pi 35 roku życia. Warto też zbadać Pana rodziców czy mają też to samo lub rodzeństwo. Krople nie pomogą na to,ale stosuje się NLPZ np Yellox 2x. Ważna tez jest luteina w małych dawkach. Tyle jeżeli chodzi o druzy w Oct. Inne objawy musi zobaczyć lekarz. Pozdrawiam serdecznie