Co oznacza wynik badania tarczycy 59-latki?
Proszę o interpretację. Tarczyca płat prawy o wym. 22x20x49mm, płat lewy o wym.27x34x65mm. Miąższ gruczołów tarczycy niejednorodny z obecnością zmian wieloogniskowych. Po stronie lewej stwierdza się w dolnym biegunie ognisko lite, slabo hypoechogerne, niejednorodne o unaczynieniu w przewadze obwodowym, z pojedynczymi naczyniami srodmiazszowymi wynikającymi od obwodu (typ III unaczynienia)- wielkość zmiany 24x23mm. W sąsiedztwie nieco powyzej widoczna kolejna zmiana ogniskowa obiektywu strukturze polimorficznej, lito-plynowej, z makrozwapnieniami, typ III unaczynienia - wielkość 21x18 mm. Dodatkowo widoczne są pojedyncze drobne ogniska lito-drobnoplynowe typu gabczastego wielkości poniżej 10 mm. W prawym płacie w czesci centralne widoczne jest ognisko lito- drobnoplynowe, typu gabczastego wielkości 10x9 mm. Dodatkowo widoczne są rozproszone mniejsze ogniska o podobnej morfologii. Obraz usg asymetryczne wola wieloguzkowatego. Węzły szyjne niepowiekszone. Wyniki TSH, tf4 w normie.

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Opis badania wskazuje na obecność licznych zmian, które mogą odpowiadać zmianom nowotworowym. Konieczne będzie wykonanie biopsji tarczycy. Możliwe, że trzeba będzie również zoperować gruczoł. Opis badania wraz z wynikiem powinien być oceniony przez lekarza, który je zlecił. On skieruje Panią do dalszego postępowania. Pozdrawiam!