Co oznacza wynik badania tarczycy 59-latki?

Proszę o interpretację. Tarczyca płat prawy o wym. 22x20x49mm, płat lewy o wym.27x34x65mm. Miąższ gruczołów tarczycy niejednorodny z obecnością zmian wieloogniskowych. Po stronie lewej stwierdza się w dolnym biegunie ognisko lite, slabo hypoechogerne, niejednorodne o unaczynieniu w przewadze obwodowym, z pojedynczymi naczyniami srodmiazszowymi wynikającymi od obwodu (typ III unaczynienia)- wielkość zmiany 24x23mm. W sąsiedztwie nieco powyzej widoczna kolejna zmiana ogniskowa obiektywu strukturze polimorficznej, lito-plynowej, z makrozwapnieniami, typ III unaczynienia - wielkość 21x18 mm. Dodatkowo widoczne są pojedyncze drobne ogniska lito-drobnoplynowe typu gabczastego wielkości poniżej 10 mm. W prawym płacie w czesci centralne widoczne jest ognisko lito- drobnoplynowe, typu gabczastego wielkości 10x9 mm. Dodatkowo widoczne są rozproszone mniejsze ogniska o podobnej morfologii. Obraz usg asymetryczne wola wieloguzkowatego. Węzły szyjne niepowiekszone. Wyniki TSH, tf4 w normie.

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na obecność licznych zmian, które mogą odpowiadać zmianom nowotworowym. Konieczne będzie wykonanie biopsji tarczycy. Możliwe, że trzeba będzie również zoperować gruczoł. Opis badania wraz z wynikiem powinien być oceniony przez lekarza, który je zlecił. On skieruje Panią do dalszego postępowania. Pozdrawiam!