Co oznacza wynik badania tarczycy 62-latki?

z powodu guza na policzku zrobilam usg policzka i szyi.dostalam zalecenie ,zeby skontaktowac sie z endokrynologiem z powodu zmian w tarczycy.Podaje opis :tarczyca jednorodna,bez cechwzmozonego przeplywu.W PP tarczycy kilka drobnych hypoechogenicznych zmian wielk.do 4x2mm.Na granicy PL i ciesni hypoechogeniczna lita zmiana wielk.10x4mm.obraz slinianek w widocznym azkresie prawidlowy .kolejka do endokrynologa w moim miescie wynisi ok 3 miesiecy czy moge czekac tak dlugo na wizyte czy jest to cos pilnego i powinnam szukas czybszego kontaktu z lekarzem.mam 62 lata

Wynik badania USG nie budzi podejrzeń zmian typu złośliwego, a poza tym zmiany są niewielkie, więc planowa wizyta nawet za około 3 miesiące u endokrynologa powinna być wystarczająca.