Co oznacza wynik badania tarczycy i TSH u 29-latki?

Witam serdecznie moje pytanie dotyczy tarczycy. Mam 29lat ponad Miesiac temu bylam na kontroli tsh (bralam wtedy euthyrox 50-3dni a75-4dni) mam niedoczynnosc hashimoto. Wynik tsh to 2,471(0,550-4,780). Dr bez kontroli ft3ift4ustala dawki. Zalecila mi 6dni-75 I 1-50. Od ponad tygodnia mam straszne bole I zawroty glowy. Budze sie rano I bardzo zle sie czuje . 3dni temu wyladowalam w szpitalu. Zrobili badania Ct glowy prawidlowe badania krwi prawidlowe okulista ok. Tsh-1,720(0,270-4,200)ft4za duze (26,52(12-22) a ft3 4,870 (3,1-6,8). Co mi moze dolegac? Neurolog tez nie wie badania ok. Prosze o pomoc co mi moze byc. Jeszcze bede miec rtg zatok i kregow szyjnych

Lek. Paweł Szadkowski

Przy modyfikacji dawki u osób leczonych przewlekle z powodu niedoczynności tarczycy nie jest konieczne badanie fT4 i fT3 (TSH bardzo czułym parametrem). Warto skonsultować się oczywiście ze swoim lekarzem prowadzącym (aczkolwiek wystąpienie dolegliwości 3 tygodnie po zmianie dawkowania świadczy raczej o innej przyczynie niż modyfikacja dawki). Diagnostyką i leczeniem bólu i zawrotów głowy powinien pokierować lekarz neurolog.