Co oznacza wynik badania tarczycy kobiety?

Mam guzki na tarczycy od dwóch dni mam wrażenie ucisku na krtań , w skutek czego mam problemy z przełykaniem i w nocy mam wrażenie że się duszę bo nie mogę przełknąć śliny . wynik badania usg tarczycy wymiary płat lewy 5x16x17mm płat prawy 47x16x15mm cieśn 5mm w prawym płacie tarczycy kilka hipogenicznych guzków sr do 7mm o obwodowo centralnym unaczynieniu, największe trzy w okolicy bieguna górnego o śr 7mm i dwa po 4mm.W lewym płacie w biegunie dolnym na pograniczu z cieśnią guzek hipoechogeniczny o wymiarach 25x16mm o unaczynieniu obwodowo centralnym.Ponadto widocznych kilka mniejszych hipogenicznych guzków sr do 7mm.W cieśni widoczny hipoechogeniczny guzek sr 7mm Miaż tarczycy bez wzmożonego unaczynienia .węzły chłonne bez zmian. biospja wykonana rok temu, nie wykazała ,aby któryś z guzków był guzem złośliwym .Czy w takim przypadku poddać sie operacji usunięcia tarczycy i czy te guzki mogą powodować takie uczucia które opisywałam na wyżej?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza diagnostyka endokrynologiczna i decyzja o powtórnej biopsji

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.