Co oznacza wynik badania tarczycy u 66-latki?

Tarczyca dwuplatowa z zachowaná cireśnią o srednicy3.7mm.Prawy plat 29*19*43mm Lewy plat 27*17*33mm Niejednorodna echostruktura miąższu tarczycy o nierownomiernie obnizonej echogenicznosci z drobnymi cechami podścieliska łącznotkankowego z heteroechogenicznymi zmianami ogniskowymi w obrèbie prawego płata o wym.8*8mm,8*7mm w obrebie lewego plata o wym 5*4mm.prosze o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Jakie objawy? Jakie wyniki badań laboratoryjnych? Być może będzie konieczność biopsji . Proszę koniecznie udac się do lekarza endokrynologa