Co oznacza wynik badania tętnic dogłowowych?

Witam odebrałam dziśsiaj wynik tętnic dogłowowych, Pan doktor wystraszył mnie udarem, czy jest aż tak źle,:LCCA w okolicy podziału nieuwapniona blaszka miażdżycowa o grubości do 1.9mm bez wpływu na chemodynamikę, PSV 98cm/s, EDV 31cm/s. Tętnice szyjne wspólne, wewnętrzne i zewnętrzne bez do l erowskich cech zwężenia z blaszką miażdżycową w okolicy podziału LCCA. Tętnice kręgowe o prawidłowym widmie i kierunki przepływu. Kobieta lat 48 .

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na obecność blaszek miażdżycowych, który w przypadku oderwania się od ściany tętnicy popłyną z prądem krwi i zablokują naczynie w miejscu zwężenie, co może faktycznie spowodować udar. Wynik musi być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o odpowiednim leczeniu. Pozdrawiam!