Co oznacza wynik badania TK głowy i MR?

maje pytanie jest następujące 2012 r.miałam wykonaną TK głowy i MR z kontrastem ,wyniki wyszły prawidlowo. W 2017 r w styczniu z powodu nieustającego bólu głowy zostalo wykonane tk-angio z kontrastem oraz badanie dna oka ,również wszystko wyszło prawidłowo,a bóle glowy nie ustały ,moje pytanie brzmi czy mogę jeszcze raz wykonać MR z kontrastem ,zeby ubewnić sie czy wszystko napewno jest dobrze,i czy to nie zaszkodzi dla mojego zdrowia tak częste naświetlanie głowy,lekarz prowadzący nie widzi takiej potrzeby,poinformowal mnie ze w angio TK -jak by byl jaki kolwiek guz to by wyszło,jak i rownież z badania dna oka które mialam wykonane w styczniu tego roku.Co mam robić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej nie ma potrzeby wykonywania kolejnego badania, skoro badanie z tego roku nic nie wykryło. Może to objawy na tle nerwowym? Somatyzacja?
Pozdrawiam

Witam!
Pani lekarz prowadzący ma rację - nie ma sensu mnożyć w nieskończoność badania. Proponuję zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego - być może Pani ból głowy ma przyczynę nerwicową i wówczas typowe leczenie p/bólowe nie da satysfakcjonujących wyników.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.