Co oznacza wynik badania TK jamy brzusznej z kontrastem?

Witam byłam na TK jamy brzusznej (z kontrastem) i wy wyniku wyszło: wątroba niepowiększona o prawidłowej densyjności miąższu, w segm. 6 podtorebkowe drobne (średnicy 3mm), niespecyficzne z uwagi na wielkość, ognisko hypodensyjne, poza tym wątroba bez zmian ogniskowych. Co to może oznaczać? Pozostałe organy w porządku. TK było wykonane bo w USG gazy zasłaniały nadnercza (a to je chciała obejrzeć endokrynolog). Więc to ognisko na wątrobie to tak przy okazji wyszło. Objawów innych niż związanych z tym co mam (pcos, stan przedcukrzycowy, hiperinsulinemia i może właśnie Hashimoto/niedoczynność) nie mam. Jeśli chodzi o leki to (od 4 miesięcy) biorę Spironol, Gluckophage xr i antykoncepcję hormonalną.

Lek. Michał Lenard

Ognisko jest niespecyficzne, to znaczy nie jest charakterystyczne dla żadnej konkretnej jednostki chorobowej. Może wymagać dalszej diagnostyki. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!