Co oznacza wynik badania TK jamy brzusznej z kontrastem?
Witam byłam na TK jamy brzusznej (z kontrastem) i wy wyniku wyszło: wątroba niepowiększona o prawidłowej densyjności miąższu, w segm. 6 podtorebkowe drobne (średnicy 3mm), niespecyficzne z uwagi na wielkość, ognisko hypodensyjne, poza tym wątroba bez zmian ogniskowych. Co to może oznaczać? Pozostałe organy w porządku. TK było wykonane bo w USG gazy zasłaniały nadnercza (a to je chciała obejrzeć endokrynolog). Więc to ognisko na wątrobie to tak przy okazji wyszło. Objawów innych niż związanych z tym co mam (pcos, stan przedcukrzycowy, hiperinsulinemia i może właśnie Hashimoto/niedoczynność) nie mam. Jeśli chodzi o leki to (od 4 miesięcy) biorę Spironol, Gluckophage xr i antykoncepcję hormonalną.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Ognisko jest niespecyficzne, to znaczy nie jest charakterystyczne dla żadnej konkretnej jednostki chorobowej. Może wymagać dalszej diagnostyki. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!