Co oznacza wynik badania tkanki ?

z uwagi na odległy termin wizyty proszę o interpretację wyniku. Mam 43 lata i ogromną chęć życia. Materiał rozfragmentowany zawiera utkanie węzła chłonnego z zachowaną histoarchitektoniką obecne są odczynowe grudki chłonne cd20 , bcl6 , bcl2-, cd5-,cyklina d1-, cd23 w kom fdc grudek, kappa nie4znaczna przewaga nad lambda , c-myc-, ki-67 wysokie w ośrodkach rozmnażania Strefa międzygrudkowa cd3 , cd5 w komórkach t poszerzona z obecnością dość licznych komórek cd30 , bez morfologii i immunofenotypo komórek hrs, cd15-, lca , ema-, fascin, indeks proliferacyjny w strefie międzygrudkowej ki67 w 10-15%. Obecne są odczynowe histiocyty w skupieniach cd68 oraz granulocyty kwasochłonne. ckae1/ae3-/ w nielicznych komórkach. Obraz odpowiada zmianom odczynowym. Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena przez lekarza zlecającego powyższe badanie łącznie z danymi klinicznymi. proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego diagnostykę.