Co oznacza wynik badania toxoplazmozy w ciąży?

Witam, jestem w 15 tygodniu ciąży. Na poprzedniej wizycie dostałam skierowanie na toksoplazmoza IgG i IgM. Po odebraniu wyników przedstawiają się nastepujaco: IgG 342, IgM 0,209. Czekam na wizytę u ginekologa ale jestem zaniepokojona dodatnio wynikami. Czy mogą one negatywnie wpłynąć na dziecko?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani norm danego laboratorium. IgG jest dodatnie, czyli kiedyś miała Pani kontakt z tym patogenem, ale IgM wydaje mi się być ujemne, co oznacza, że nie ma świeżego zachorowania, czyli nie ma powodu do niepokoju. Niemniej proszę skonsultować to z lekarzem, który będzie widział normy laboratoryjne.