Co oznacza wynik badania trzustki?

Witam. U mojej mamy na podstawie badania usg wykryto ognisko zapalne na trzonie trzustki wielkości 2,5 na 2 cm. Marker Ca 19-9 wynosi 999. Badanie kri w normie, ob 35. W poniedziałek ma jeszcze tomografie komputerowa i biopsje w przyszłym tygodniu. Czy podane dane świadczą, ze guz jest nowotworowy czy możliwe jest ze jest to torbiel lub innego rodzaju guz nie mający charakteru nowotworowego . Proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Markery nowotworowe nie są badaniem specyficznym i nie zawsze ich nieprawidłowy wynik świadczy o obecności nowotworu, stanowią uzupełnienie diagnostyki i są pomocne w monitorowaniu chorób nowotworowych. Dopiero badanie histopatologiczne pozwoli potwierdzić lub wykluczyć takie rozpoznanie. Muszą Państwo dokończyć proces diagnostyczny.